ВАШЕ ПОВІДОМЛЕННЯ УСПІШНО ВІДПРАВЛЕНО

068 655 44 55

«НОТАРІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ»: ФОРМАЛЬНІСТЬ АБО ВСЕ Ж НЕОБХІДНІСТЬ?

Четвер, 18 травня 2017 06:21
Автор: Костянтин Кошелєв
рубрика:
Страхування

Обов'язкова форма робить страхування життєво необхідним. А завдяки законослухняної поведінки наших громадян, 16% ринку страхових послуг в Україні щорічно забезпечується за рахунок обов'язкових видів страхування. Питома вага невелика, але в грошовому еквіваленті можна порівняти з обсягом річного бюджету деяких міст або навіть окремої адміністративної області.

Присутність обов'язкового страхування обумовлено активним придбанням "автоцивілки", без якої неможливо пересування наземного транспортного засобу. Цьому локомотиву обов'язкових видів страхування належить близько 80% "обов'язкових" страхових надходжень. Решта 20% - підтримуються іншими кількома десятками видами страхування, передбачених Законом України "Про страхування". Деякі з них перебувають в стадії очікування часів, відповідних ринково-економічним умовам, інші ж починають активно заявляти про себе, показуючи стрімкий преміальний ріст.

Так, наприклад, реалізація полісів ОБОВ'ЯЗКОВОГО СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПРИВАТНОГО НОТАРІУСА за результатами 2016 року в порівнянні з попереднім збільшилася в 2,5 рази. І цей показник буде тільки зростати, так як прямо пропорційно залежить від кількості працюючих нотаріусів в Україні і від рівня мінімальної заробітної плати.

Згідно з умовами нотаріального законодавства, жоден нотаріус не має права працювати без наявності договору страхування професійної відповідальності. Оскільки нотаріальне "товариство" з року в рік перебуває в єдиному передбачуваному кількісному діапазоні, а мінімальна заробітна плата хоч і з маленьким успіхом, але зростає, ринок страхування з упевненістю може розраховувати на щорічний приріст "нотаріального" страхування мінімум на 30%.

Ринок може розраховувати на щорічний приріст "нотаріального" страхування мінімум на 30%.

Тепер про потреби.
НАВІЩО НОТАРІУСАМ СТРАХУВАТИ ВЛАСНУ ДІЯЛЬНІСТЬ?

Необхідність визначена не так для нотаріусів, як для держави. Нотаріуси - уповноважені державою фізичні особи на проведення нотаріальних дій, відповідно відповідальність за їх юридичну практику в т.ч. покладається і на державу. Щоб не черпати гроші з державного бюджету на покриття ризиків, що виникають, законодавством регламентовано створення окремих грошових фондів за рахунок особистого фінансування кожного нотаріуса.

Для формування зазначеного резерву коштів обраний оперативний, дешевий і зрозумілий фінансовий інструмент - страхування.
 

Відносно тонкощів останнього.
СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЗАПЛАТИТИ НОТАРІУСУ ЗА СТРАХУВАННЯ, щоб отримати "допуск" до правомірної діяльності? Вартість залежить від двох показників: страхового тарифу і страхової суми. Розмір тарифу встановлюється на розсуд Страховика, але не вище:

- 0,1% страхової суми, якщо умовами страхування передбачається франшиза (розмір збитків, що не покривається Страховиком);

- 0,3% страхової суми, якщо умовами страхування НЕ передбачається франшиза.

Законом України "Про нотаріат" також встановлені ліміти для страхової суми. У момент укладання Договору страхування вона повинна бути не менше 1000 мінімальних заробітних плат. На період 2017 року мінімальна страхова сума встановлюється на рівні 3 200 000 грн.

Серед безлічі "нюансів" страхування, які наповнюють страховий продукт, головним залишається - вибір страхової компанії, на яку покладається обов'язок платити за збитки нотаріуса, завдані його професійною діяльністю.

Рекомендую при покупці «нотаріального» страхового продукту, вибирати не ціну страхування, а ім'я Страхової Компанії, ґрунтуючись на її страховому досвіді, репутаційному рейтингу і рівні виплат страхових відшкодуваннь.

Саме тому компанія «Бізнес-Гарант» спільно з СК «Арсенал Страхування» та сервісом LuckyWood пропонує скористатися послугою ОНЛАЙН СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ НОТАРІУСІВ. У ЧОМУ ПЕРЕВАГИ ПОСЛУГИ?
- калькулятор розрахунку вартості,
- онлайн оформлення,
- оплата через платіжні системи або готівкою,
- договір з електронно-цифровим підписом,
- безкоштовна доставка договору кур'єром.

Оформити онлайн поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності нотаріуса можна тут.

ПОДІЛИТИСЬ С ДРУЗЯМИ

Подібні новини